Zápis detí do MŠ

Informácie k zápisu do MŠ

ZÁPIS DETÍ DO MŠ 2024/2025

Základná škola s materská školou Jozefa Hanulu, Školská ulica 927/2, Liptovské Sliače oznamuje, že zápis detí do materskej školy na školský rok 2024/2025 sa uskutoční:

9. mája 2024 (štvrtok) od 08:00 do 16:00 hod.

Dieťa sa do materskej školy prijíma na základe písomnej žiadosti zákonného zástupcu.

Zákonný zástupca dieťaťa podáva žiadosť elektronicky na internetovej stránke https://zslsliace.edupage.org/ v module Žiadosť o prijatie do materskej školy.

V prípade akýchkoľvek problémov s vyplnením alebo odoslaním žiadosti, kontaktujte telefonicky riaditeľku školy.

S podaním žiadosti musia súhlasiť obaja zákonní zástupcovia dieťaťa.

Prosíme rodičov o odoslanie elektronickej žiadosti najneskôr do 03.05.2024. Škola vytlačí elektronicky podanú žiadosť. Pri zápise budú overené údaje podľa rodného listu dieťaťa a občianskeho preukazu zákonných zástupcov, ktorí žiadosť podpíšu (je potrebná prítomnosť oboch zákonných zástupcov). V prípade, že sa nebude môcť zápisu zúčastniť jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa, bude potrebná individuálna dohoda s vedením školy, aby mohol zákonný zástupca dodatočne podpísať žiadosť.

Miesto konania zápisu:  Materská škola Liptovské Sliače, Na Majeri 543/1

Na zápis je potrebné priniesť:

• Potvrdenie o zdravotnej spôsobilosti dieťaťa od všeobecného lekára pre deti a dorast s potvrdením o povinnom očkovaní.
  • Rodný list dieťaťa k nahliadnutiu.
  • Ak ide o dieťa so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, zákonný zástupca predloží aj vyjadrenie príslušného zariadenia výchovného poradenstva a prevencie.

Pri zápise budú overené údaje podľa rodného listu dieťaťa a občianskeho preukazu zákonných zástupcov, ktorí žiadosť podpíšu.

Rozhodnutie o prijatí alebo neprijatí dieťaťa na nasledujúci školský rok vydá riaditeľka Základnej školy s materskou školou Jozefa Hanulu písomne najneskôr do 30. júna 2024. V rozhodnutí o prijatí dieťaťa môže riaditeľka určiť adaptačný pobyt alebo diagnostický pobyt dieťaťa po dobu maximálne troch mesiacov.

Dieťa, ktoré navštevuje MŠ Liptovské Sliače pred dovŕšením veku, od ktorého je predprimárne vzdelávanie povinné, pokračuje v povinnom predprimárnom vzdelávaní v MŠ Liptovské Sliače. Ak sa zákonný zástupca dieťaťa, pre ktoré je predprimárne vzdelávanie povinné rozhodne, že dieťa prihlási na povinné predprimárne vzdelávanie do inej materskej školy, ako je tá, ktorú navštevovalo pred začiatkom povinného predprimárneho vzdelávania, o prijatie dieťaťa musí danú MŠ (inú ako dovtedy navštevovalo) požiadať podľa daných podmienok.

Na  predprimárne vzdelávanie sa prednostne prijímajú deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné t. j. pre všetky deti, ktoré dosiahnu 5 rokov do 31.08. 2024.

V prípade zvýšeného záujmu zákonných zástupcov o prijatie detí do materskej školy, postupuje sa pri rozhodovaní o prijatí či neprijatí dieťaťa do MŠ podľa nasledovných kritérií.

Prednostne budú prijaté:

• Deti, pre ktoré je plnenie predprimárneho vzdelávania povinné, s trvalým pobytom v obci a deti umiestnené v zariadení na základe rozhodnutia súdu.
  • Deti, ktoré pokračujú v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
  • Deti, ktoré majú právo na prijatie na predprimárne vzdelávanie, t. j. detí, ktoré dovŕšia 4 roky do 31. augusta 2024.

Po prijatí detí na základe podmienok vyplývajúcich zo školského zákona sa budú prijímať ostatné deti od najstaršieho dieťaťa po naplnenie kapacity materskej školy.

V priebehu školského roka je možné prijať dieťa do materskej školy v prípade, ak sa uvoľní miesto v triede MŠ, alebo do maximálnej kapacity materskej školy a triedy.

Bližšie informácie nájdete aj na: