Zápis do 1. ročníka ZŠ

Informácie k zápisu dieťaťa do 1. ročníka základnej školy

na šk. rok 2024/2025

v Základnej škole s materskou školou Jozefa Hanulu Liptovské Sliače

1. Zákonný zástupca dieťaťa podáva prihlášku elektronicky na internetovej stránke https://skolalsliace.edupage.org/register/ v module Zápis žiakov do 1. ročníka – Žiadosť o prijatie do ZŠ.
  2. V prípade akýchkoľvek problémov s vyplnením alebo odoslaním prihlášky, kontaktuje telefonicky riaditeľku školy.
  3. S podaním prihlášky musia súhlasiť obaja zákonní zástupcovia dieťaťa.
  4. Zápis sa uskutoční dňa 10.04.2024 od 14,00 hod. do 18,00 hod. s prítomnosťou dieťaťa podľa časového harmonogramu.
  5. Prosíme rodičov o odoslanie elektronickej prihlášky najneskôr do 8.4.2024. Škola vytlačí elektronicky podanú prihlášku. Pri zápise budú overené údaje podľa rodného listu dieťaťa a občianskeho preukazu zákonných zástupcov, ktorí prihlášku podpíšu (je potrebná prítomnosť oboch zákonných zástupcov). V prípade, že sa nebude môcť zápisu zúčastniť jeden zo zákonných zástupcov dieťaťa bude potrebná individuálna dohoda s vedením školy, aby mohol zákonný zástupca dodatočne podpísať prihlášku.
  6. Prihlášku na plnenie povinnej školskej dochádzky je povinný podať rodič (zákonný zástupca), ktorého dieťa dovŕši  k 31.8.2024 šesť rokov a aj rodič, ktorého dieťa v školskom roku 2023/2024 pokračovalo v plnení povinného predprimárneho vzdelávania.
  7. Zvážte školskú zrelosť Vášho dieťaťa, komunikujte s pani učiteľkou Vášho dieťaťa v materskej škole. Informácie o školskej zrelosti nájdete v module Zápis žiakov do 1. ročníka – školská zrelosť.
  8. V prípade, ak dieťa nedosahuje školskú zrelosť, môže zákonný zástupca požiadať o pokračovanie v plnení povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole.
  9. K pokračovaniu plnenia povinného predprimárneho vzdelávania v materskej škole  je potrebný  aj písomný súhlas všeobecného lekára pre deti a dorast a písomného súhlasu príslušného zariadenia poradenstva a prevencie podľa  § 28a zákona č. 245/2008 Školského zákona.
  10. Do ZŠ je možné prijať aj žiaka so špeciálnymi výchovno-vzdelávacími potrebami, k takejto žiadosti je potrebné doložiť vyjadrenie poradenského zariadenia.
  11. O prijatí do ZŠ vydá riaditeľka školy rozhodnutie najneskôr do 30.06.2024.
  12. V prípade plnomocenstva jedného zákonného zástupcu určeného súdom je potrebné  rozhodnutie súdu dokladovať pri zápise do 1. ročníka.
  13. V prípade akýchkoľvek otázok alebo problémov kontaktuje telefonicky riaditeľku školy Mgr. Máriu Hatiarovú  mobil  0903 431 383 alebo e-mailom na zs.liptovskesliace@gmail.com.

V Liptovských Sliačoch, 12.03.2024                                     Mgr. Mária Hatiarová, riaditeľka školy